Özündən 33 yaş kiçik sevgilisini öldürən müəllimlə bağlı qərar çıxarıldı
Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsində Abşeron rayonunda 30 yaşlı qızı qətlə yetirməkdə təqsirli bilinən Eynulla Quliyevin barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Məhəmmədəli Rzayevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Xatırladaq ki, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə E.Quliyev 10 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Hadisə 2023-cü il dekabr ayının 12-də Fatmayı kəndində baş verib.
Baş Prokurorluğun məlumatına görə, istintaqla 1961-ci il təvəllüdlü Eynulla Quliyevin rayonun Fatmayı kəndi ərazisində tanışı Arzu Rəhimova ilə aralarında yaranmış mübahisə zamanı sonuncunun başını daş parçasına vurduqdan sonra əlləri ilə boğaraq qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Eynulla Quliyevə Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsi ilə ittiham elan edilərək barəsində istintaq orqanının vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorunun təqdimatı əsasında məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Вынесено решение в отношении учителя, убившего молодую возлюбленную
В Сумгайытском апелляционном суде рассмотрена жалоба на приговор Эйнулле Гулиеву, признанному виновным в убийстве 30-летней женщины в Абшеронском районе.
Как сообщает pravda.az, решение было объявлено на заседании под председательством судьи Мухаммедали Рзаева.
Напомним, Сумгайытский суд по тяжким преступлениям приговорил Э.Гулиева к 10 годам лишения свободы.
Инцидент произошел 12 декабря 2023 года в селе Фатмаи Абшеронского района.
По информации Генпрокуратуры, в ходе следствия возникли обоснованные подозрения в том, что Э.Гулиев (1961 г.р.) сначала ударил свою знакомую Арзу Рагимову головой об камень, после чего задушил руками. Преступление было совершено на почве возникшего между ними конфликта.
Эйнулле Гулиеву было предъявлено обвинение по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. На основании ходатайства следственного органа и представления прокурора, осуществлявшего процессуальное руководство предварительным следствием, решением суда в отношении обвиняемого была избрана мера пресечения в виде ареста.