09.07.2024 12:17 1 347
Qeyd olunub ki, yeni yaşayış kompleksi Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsinin qərb hissəsində, 5,83 ha torpaq sahəsində inşa ediləcək.
Agentlik artıq yeni yaşayış kompleksinin tikintisi ilə əlaqədar şəhərsalma əsaslandırılması, tikinti layihəsinin hazırlanması və müəllif nəzarətinin aparılması ilə bağlı hazırlıqlara başlayıb.
Eyni zamanda, Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsində də 4,5 ha torpaq sahəsində yeni sosial mənzillərin tikintisi nəzərdə tutulub. MİDA bu yeni yaşayış kompleksinin inşası ilə əlaqədar şəhərsalma əsaslandırılması, tikinti layihəsinin hazırlanması və müəllif nəzarətinin aparılması işlərinə start verib.
Xatırladaq ki, MİDA-nın bundan əvvəl ölkə üzrə tamamlanan layihələrindən ikisi Hövsanda yerləşir. Hazırda inşası nəzərdə tutulan layihə Hövsanda üçüncü yaşayış kompleksi olacaq.скачать dle 11.3

MİDA начинает строительство нового соцжилья в Баку
Государственное агентство жилищного строительства Азербайджана (MİDA) начинает строительство нового социального жилья в Баку.
Об этом в ответ на запрос iqtisadiyyat.az сообщили в агентстве.
Отмечалось, что новый жилой комплекс будет построен в западной части поселка Говсан Сураханского района на земельном участке площадью 5.83 га.
В связи с этим MİDA приступило к работам по обоснованию градостроительства, подготовке проекта и проведению авторского надзора.
В то же время планируется строительство нового социального жилья на земельном участке площадью 4.5 га в поселке Сарай Абшеронского района. MİDA приступило к работам по обоснованию градостроительства, подготовке проекта и проведению авторского надзора.
Напомним, что два из ранее реализованных проектов MİDA по стране расположены в Говсане. Планируемый к строительству проект станет третьим жилым комплексом в данном поселке.скачать dle 11.3