Rəcəb Tayyib Ərdoğan İlham Əliyevə məktub göndərdi
Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
"Zati-alinizi və can Azərbaycan xalqını Müstəqillik Günü münasibətilə xalqım adından və şəxsən öz adımdan səmimi-qəlbdən təbrik edirəm. Azərbaycanın müstəqillik əldə etdiyi vaxtdan indiyə qədər keçdiyi yol bizi qürurlandırır.
Türkiyə olaraq kədərdə də, sevincdə də bir olduğumuz qardaş Azərbaycanın 2023-cü ilin sentyabr ayında ərazi bütövlüyünü uğurla bərpa etməsindən sonrakı ilk Müstəqillik Günündə duyduğu haqlı qürur və sevincini ürəkdən bölüşürük. Azərbaycanın həm regionda, həm də yaxın coğrafiyada nail olduğu irəliləyişlərlə daim fəxr edir və yüksək səviyyəli strateji əlaqələrimizi "Bir millət, iki dövlət" ruhu ilə daha da gücləndirmək istiqamətindəki birgə iradədən böyük məmnunluq hissi keçiririk.
Fürsətdən istifadə edərək Zati-alinizə cansağlığı və xoşbəxtlik diləyir, qardaş Azərbaycan xalqının xoş günləri və rifahı üçün ən səmimi arzularımı bir daha ifadə edirəm".

Реджеп Тайип Эрдоган направил Ильхаму Алиеву поздравительное письмо
Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган направил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
"Уважаемый Президент, дорогой Брат.
От имени моего народа и от себя лично сердечно поздравляю Ваше превосходительство и дорогой азербайджанский народ с Днем независимости. Мы гордимся путем, пройденным Азербайджаном с момента обретения независимости по сегодняшний день.
Турция разделяет справедливую гордость и радость братского Азербайджана, с которым мы вместе и в горе, и в радости, в первый День независимости после успешного восстановления территориальной целостности в сентябре 2023 года. Мы всегда гордимся прогрессом, достигнутым Азербайджаном как в регионе, так и в ближайшей географии, и очень рады общему стремлению и дальше укреплять наши стратегические отношения высокого уровня в духе "Одна нация, два государства".
Пользуясь случаем, желаю Вашему превосходительству здоровья и счастья, еще раз выражаю братскому азербайджанскому народу самые искренние пожелания благоденствия и благополучия".