PSJ “Barselona”nın oyunçusuna böyük məbləğ təklif edir
Fransanın PSJ klubu bu yay “Barselona”nın 16 yaşlı vingeri Lamin Yamalı almaq niyyətini dəyişməyib və onun üçün 200 milyon avro ödəməyə hazırdır.
Məlumata görə, Yamal Fransa nəhənginin qarşıdan gələn transfer pəncərəsi üçün əsas prioritet hədəfləri siyahısındadır.
PSJ Yamalı mövsümün sonunda klubu tərk edəcək hücumçu Kilian Mbappenin əvəzedicisi kimi görür.
Xatırladaq ki, Yamal “Barselona”nın məzunudur. Bu mövsüm o, bütün yarışlarda 44 matçda iştirak edib, bu matçlarda altı qol vurub və dörd məhsuldar ötürmə edib. Futbolçunun klubla hazırkı əmək müqaviləsi 2026-cı ilin yayına kimi nəzərdə tutulub. Transfermarkt portalında verilən məlumata görə, futbolçunun bazar dəyəri 75 milyon avrodur.

ПСЖ всерьез рассматривает вариант с покупкой Ямала за 200 млн евро
Французский "Пари Сен-Жермен" не поменял намерений приобрести 16-летнего крайнего нападающего испанской "Барселоны" Ламина Ямала грядущим летом и готов заплатить за него 200 млн евро.
Согласно информации, Ямал входит в список наиболее приоритетных целей парижского клуба на грядущее трансферное окно. Отмечается, что ПСЖ видят в нем замену нападающему Килиану Мбаппе, который покинет команду по окончании сезона.
Напомним, что Ямал является воспитанником "Барселоны". В нынешнем сезоне он принял участие в 44 матчах во всех турнирах, в которых отметился шестью голами и четырьмя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2026 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 75 млн евро.