Azərbaycan və Ermənistan arasında delimitasiya prosesi başladı: İlk sərhəd dirəyi quraşdırıldı - YENİLƏNİB
23.04.2024 16:38 2 055
2024-cü il aprelin 23-də Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında sərhəddə yerdəki geodeziya ölçmələrinə əsaslanaraq koordinatların dəqiqləşdirilməsi prosesi çərçivəsində ilk sərhəd dirəyi quraşdırılıb. İki ölkənin ekspert qruplarının işi davam edir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayevin xidməti məlumat yayıb.
2024-cü il aprelin 23-də ölkələrin ekspert qrupları Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasındakı sərhəddə yerdəki geodeziya ölçmələrinə əsaslanaraq koordinatların dəqiqləşdirilməsi prosesinə başlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bununla bağlı Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayevin xidmətinin məlumatında qeyd edilib.
Bildirilib ki, proses Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyası və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın səkkizinci görüşünün yekunları üzrə əldə edilən razılaşmalara müvafiq olaraq aparılır.скачать dle 11.3

Делимитация границы между Азербайджаном и Арменией: установлен первый пограничный столб - ОБНОВЛЕНО
23 апреля 2024 года на границе между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения в рамках работ по уточнению координат на основании геодезических измерений на местности был установлен первый пограничный столб. Работы экспертных групп двух стран продолжаются.
Как сообщалось ранее, сегодня в соответствии с договоренностями по итогам 8-й встречи Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения и Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном экспертные группы стран приступили к процессу уточнения координат на основании геодезических измерений на местности.
23 апреля 2024 года на границе между Азербайджанской Республикой (АР) и Республикой Армения (РА) экспертные группы обеих стран приступили к процессу уточнения координат на основании геодезических измерений на местности.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом говорится в сообщении службы заместителя премьер-министра АР Шахина Мустафаева.
Отмечается, что процесс осуществляется в соответствии с договоренностями по итогам 8-й встречи Государственной комиссии по делимитации государственной границы между АР и РА и Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между РА и АР.скачать dle 11.3