Azərbaycan-Ermənistan sərhədində yeni dirəklər yerləşdiriləcək
“Hər iki tərəfin sərhədçiləri yaxın 8-9 gün ərzində razılaşdırılmış Azərbaycan-Ermənistan sərhədinə yerləşdirəcəklər”.
“Report” xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan baş nazirinin ofisi məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, Xeyrımlı kəndində bəzi koordinatlar kompüter vasitəsilə müəyyən edildiyi üçün indi bütün sərhəd postları quraşdırılmayıb və bir müddət sonra orada yeni dirəklər yerləşdiriləcək.
Qeyd edək ki, 2024-cü il mayın 15-də Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında sərhəddə Azərbaycan Respublikasının Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayevin və Ermənistan Respublikasının baş nazirinin müavini Mher Qriqoryanın sədrliyi ilə Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın doqquzuncu görüşü keçirilib.скачать dle 11.3

На азербайджано-армянской границе будут установлены новые столбы
Как передают армянские СМИ, об этом сообщили в отделе информации и общественных связей аппарата премьер-министра Армении.
Согласно информации, в течение ближайших 8-9 дней с обеих сторон на согласованном участке границы, где уже установлены столбы, разместятся пограничники.
В аппарате армянского премьера отметили, что на участке Хейримли (Азербайджан) - Киранц (Армения) три координаты были определены с помощью компьютера, столбы будут установлены позже.
Напомним, что 15 мая на азербайджано-армянской границе под председательством вице-премьеров Азербайджана и Армении Шахина Мустафаева и Мгера Григоряна состоялась 9-я встреча комиссий по делимитации госграницы. В ходе встречи стороны согласовали протокол-описание отрезков линии границы непосредственно между населенными пунктами Баганис Айрым (АР) - Баганис (РА), Ашагы Аскипара (АР) - Воскепар (РА), Хейримли (АР) - Киранц (РА) и Гызыгаджилы (АР) - Беркабер (РА).скачать dle 11.3