Hamilə vaxtı əri tərəfindən işgəncələrə məruz qalan qadın şikayətini geri götürdü
Ali Məhkəmədə özünü öldürməyə cəhd həddinə çatdırmada və əzab vermədə təqsirləndirilən R.Mahmudovun barəsindəki hökmdən zərərçəkmiş tərəfindən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Şahin Yusifovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Bildirilib ki, zərərçəkmiş kassasiya şikayətinin baxılmadan geri qaytarılması barədə qərar qəbul edilməsini istəyib. Qərara əsasən, zərərçəkmiş şəxsin ərizəsi təmin edilib, şikayət geri götürülüb.
İttihama görə, R.Mahmudov 2014-cü ildən 2019-cu ilin sonunadək Bakı şəhərinin müxtəlif rayonlarında yerləşən ayrı-ayrı ünvanlarda hamilə vəziyyətdə olan, qeyri-rəsmi ər-arvad münasibətində olduğu qadına - S.S.-ə (şərti) qarşı amansız rəftar etmə, onun ləyaqətini mütəmadi olaraq alçaltma, ona hədə-qorxu gəlmə yolu ilə özünü öldürməyə cəhd həddinə çatdırıb və işgəncə verib.
Nərimanov Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə R.Mahmudova şərti cəza verilib. Hökmdən narazı qalan S.S. apellyasiya şikayəti verib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi şikayəti təmin etməyib. Daha sonra qadın kassasiya şikayəti ilə Ali Məhkəməyə müraciət edib.скачать dle 11.3

Женщина, которую во время беременности пытал сожитель, отозвала жалобу
В Верховном суде состоялось заседание по кассационной жалобе потерпевшей на приговор в отношении Р.Махмудова, обвиняемого в пытках и склонению к совершению самоубийства.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Шахина Юсифова было объявлено решение.
Было отмечено, что потерпевшая попросила принять решение об отзыве кассации без рассмотрения. Суд постановил удовлетворить заявление потерпевшей, жалоба была отозвана.
Согласно обвинительному акту, Р.Махмудов жестоко обращался с беременной С.С., с которой он состоял в неофициальном браке с 2014-го до 2019 года, постоянно унижал ее, угрожал ей и чуть не довел до самоубийства.
По приговору Наримановского районного суда Р.Махмудову наказание было назначено условно. Недовольная приговором С.С. подала апелляционную жалобу. Бакинский апелляционный суд не удовлетворил ее. Позже женщина обратилась в Верховный суд с кассационной жалобой.скачать dle 11.3