Azərbaycanda qısqanc kişi sevgilisinə işgəncə verib
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində əzab vermədə təqsirləndirilən Qasım Qasımovun (şərti) barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Emin Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, 1995-ci il təvəllüdlü Qasım Qasımov 2023-cü illərdə Bakı şəhəri, Yasamal rayonu ərazisində yerləşən evlərin birində və həmin ünvandakı binanın qarşısında sevgilisi, zərərçəkmiş Maya Fərəcovanı (şərti) qısqanclıq zəminində, habelə qadının ondan ayrılmasını bəhanə edərək döyərək əzab verib.
Belə ki, o, Mayanı dəfələrlə yumruqla vurub, cəzalandırmaq məqsədi ilə siqaretin ucunu onun alt dodağına basıb, saçından tutub dartıb və sifət nahiyəsinə əli ilə, təpiklə sağ ayağına, habelə yumruqla sol qoluna və bel-omba nahiyəsinə zərbələr endirib.
Nərimanov Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Qasım Qasımov 2 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

Ревнивый мужчина истязал свою возлюбленную
Как сообщает pravda.az, решение было оглашено на заседании под председательством судьи Эмина Алиева.
Суд оставил приговор в силе, отклонив апелляционную жалобу.
Согласно материалам дела, в 2023 году Г.Гасымов (1995 г.р.) на почве ревности подвергал истязаниям свою возлюбленную Маю Фараджову (имя и фамилия условные) в одном из домов в Ясамальском районе Баку, а затем на улице.
Обвиняемый применял физическое насилие из-за того, что женщина намеревалась разорвать отношения с ним.
Он неоднократно избивал её кулаками, прижигал нижнюю губу сигаретой, тянул за волосы и наносил удары по лицу, правой ноге, левой руке и пояснично-ягодичной области.