Göygölün dörd kəndində əməliyyat: Polislər xeyli silah-sursat aşkarladılar
Bildirilib ki, Göygöl Rayon Polis Şöbəsinə rayonun Topalhəsənli, Borsunlu, Köşkülü və Mollacəlilli kəndləri ərazisində silah-sursat olması barədə məlumat daxil olub.
Qeyd edilən ərazilərdən 688 ədəd müxtəlifçaplı avtomat patronları, daraqlar və “Revolver” tipli tapança aşkar edilərək götürülüb.
Bundan başqa, polis əməkdaşlarının vətəndaşlarda olan qanunsuz odlu silahların aşkarlanması və gələcəkdə baş verə biləcək cinayətlərin qarşısının alınması istiqamətində keçirdikləri profilaktik tədbirlər nəticəsində rayonun Şəhriyar kənd sakini bir ədəd “İJ” markalı müvafiq sənədləri olmayan ov tüfəngini könüllü polisə təhvil verib.скачать dle 11.3

Операция в четырех селах Гейгельского района: полиция обнаружила оружие и боеприпасы
В районный отдел полиции (РОП) поступила информация о наличии оружия и боеприпасов в селах Топалгасанли, Борсунлу, Кешкюлю и Молладжалилли района.
На территории указанных населенных пунктов было обнаружено и изъято 688 автоматных патронов различных калибров, магазины и револьвер.
Кроме того, в результате проводимых сотрудниками полиции профилактических мероприятий по выявлению незаконно хранящегося у граждан огнестрельного оружия и предотвращению возможных преступлений в будущем, житель села Шахрияр добровольно передал полиции охотничье ружье ИЖ, не имевшее соответствующих документов.скачать dle 11.3