Şirvanda saxlanılan narkokuryerdən dörd kiloqram narkotik vasitə aşkarlanıb
Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində əcnəbi vətəndaşa narkokuryerlik edən şəxs saxlanılıb.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, şöbə əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbir zamanı Abşeron rayon sakini, əvvəllər də narkotiklərə görə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilmiş Amil Şərifov şəhər ərazisində saxlanılıb.
Onun üzərinə keçirilən baxış zamanı əlində olan sellofan torbadan çəkisi 2 kiloqramdan artıq olan heroin və 1 kiloqram 870 qram olan marixuana, eləcə də narkotik tərkibli həblər aşkar edilərək götürülüb.
Dindirilmə zamanı A.Şərifov sosial şəbəkə vasitəsilə tanış olduğu iranlı narkotacirə kuryerlik etdiyini, ondan aşkarlanan narkotikləri bir miqdar narkotik vasitə qarşılığında qabaqcadan təyin olunan yerə çatdırmalı olduğunu bildirib.
Faktla bağlı Şirvan ŞPŞ-nin İstintaq Bölməsində cinayət işi başlanılıb, saxlanılan şəxs barəsində şəhər məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

В Ширване арестовали наркокурьера
В результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Ширванского городского отдела полиции (ГОП), задержан подозреваемый в сбыте наркотиков, полученных у иностранного гражданина.
Как сообщили в региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД), в ходе операции был задержан ранее судимый житель Абшеронского района Амиль Шарифов.
При личном досмотре у него был обнаружен и изъят целлофановый пакет с более чем 2 кг героина и 1,87 кг марихуаны, а также психотропные вещества в таблетках.
На допросе А.Шарифов рассказал, что был курьером иранского наркоторговца, с которым познакомился через соцсети, и должен был доставить изъятые при задержании вещества в заранее установленное место в обмен на определенное количество наркотиков.
По данному факту в следственном отделении Ширванского ГОП возбуждено уголовное дело. Решением суда в отношении подозреваемого избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3