Kürdəmirdə onlayn yolla narkotik alan şəxs saxlanılıb - FOTO
Kürdəmir Rayon Polis Şöbəsinin (RPŞ) əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində sosial şəbəkə vasitəsilə tanış olduğu əcnəbi narkotacirdən onlayn yolla narkotik alan şəxs saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, RPŞ-nin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat tədbirləri zamanı rayonun Yenikənd kənd sakini Maxsud Nəsirli rayonun Ərşəli kəndi ərazisində saxlanılaraq polis şöbəsinə gətirilib.
Onun üzərinə və əlində olan bağlamaya keçirilən baxış zamanı təmiz çəkisi 5 kiloqramdan artıq olan marixuana aşkar edilərək götürülüb. Dindirilmə zamanı M.Nəsirli narkotik vasitələri sosial şəbəkə vasitəsilə tanış olduğu İran vətəndaşından əldə etdiyini etiraf edib.
Faktla bağlı Kürdəmir RPŞ-nin İstintaq Bölməsində cinayət işi açılıb, saxlanılan şəxsin cinayət əlaqələrinin müəyyən edilməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.

В Кюрдамирском районе задержан подозреваемый в покупке наркотиков онлайн - ФОТО
Сотрудники Кюрдамирского районного отдела полиции в результате проведенных оперативных мероприятий задержали подозреваемого в покупке наркотиков онлайн.
Об этом сообщили в ширванской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД).
Отмечается, что на территории села Аршали был задержан и доставлен в отдел полиции житель села Еникенд Махсуд Насирли.
В ходе личного досмотра в пакете, который он держал в руках, было обнаружено и изъято более 5 кг марихуаны. В своих показаниях задержанный заявил, что приобрел запрещенные вещества онлайн у гражданина Ирана, с которым познакомился в соцсетях.