Rusiyada “çılpaq gecə”nin təşkilatçısından külli miqdarda pul tələb edildi
Moskvanın Taqanski Rayon Məhkəməsi “çılpaq gecə”nin təşkilatçısı olan bloqqer Nastya İvleyevaya qarşı mənəvi təzminat tələbilə üçüncü iddianı qeydə alıb.
Bu barədə Moskva ümumi yurisdiksiya məhkəmələrinin “Telegram” kanalı məlumat yayıb.
Məhkəmənin mətbuat xidmətinin məlumatına görə, iddia daha əvvəl oxşar iddialarla çıxış etmiş vəkil Aleksandr Treşyov tərəfindən irəli sürülüb. Xüsusilə, o, İvleyevadan öz xeyrinə bir rubl məbləğində təzminat, həmçinin Ukrayna müharibəsinin iştirakçılarına dəstək verən Vətən Müdafiəçiləri Fonduna bir milyard rubl məbləğində nağd pul köçürülməsini tələb edib.
Qeyd edək ki, İvleyevanın bədnam gecəsi dekabrın 20-də baş tutub. Geyim qaydalarına görə qonaqlar tədbirə yarıçılpaq gəliblər. Qonaqlar arasında Kseniya Sobçak, Anna Asti, Lolita Milyavskaya, Olqa Orlova, Filipp Kirkorov, Ciqan, Oksana Samoylova, Dima Bilan kimi ulduzlar olub. Tədbir və onun iştirakçıları tənqid edilib. İvleyevanın özü və bir sıra digər sənətçilər gecədə iştirak etdiklərinə görə üzr istəyiblər.

Московский суд зарегистрировал новый иск к блогерше Ивлеевой на более чем 11 млн долларов
Таганский районный суд Москвы (РФ) вновь зарегистрировал иск о взыскании моральной компенсации с организаторов "голой" вечеринки у блогера Насти Ивлеевой. Об этом сообщил Telegram-канал московских судов общей юрисдикции.
По данным судебной пресс-службы, иск подал адвокат Александр Трещев, который ранее отметился аналогичными исками. В частности, он потребовал взыскать с Ивлеевой в свою пользу компенсацию в размере одного рубля, а также перечислить в фонд "Защитники Отечества", который занимается поддержкой участников войны с Украиной, "денежные средства в размере 1 млрд рублей" (около 11,4 млн долларов - ред.).
Напомним, что вечеринка Ивлеевой прошла 20 декабря. Согласно дресс-коду, гости должны были прийти в полуобнаженном виде. Среди гостей были такие звезды, как Ксения Собчак, Анна Asti, Лолита Милявская, Ольга Орлова, Филипп Киркоров, Джиган и Оксана Самойлова, Дима Билан. Мероприятие и его участников раскритиковали. Сама Ивлеева и некоторые другие артисты извинились за участие в вечеринке.