Bakıda məşhur restoranda baş verən yanğın söndürülüb - YENİLƏNİB (VİDEO)
Bildirilib ki, FHN-in “112” qaynar xəttinə Yasamal rayonu, M. Müşfiq küçəsində yerləşən “Şaurma 1” restoranında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub. Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri cəlb olunublar.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən “Şaurma 1” restoranına məxsus manqalın tüstü borusunda yanğın baş verdiyi məlum olub. Yanğınsöndürənlərin həyata keçirdikləri operativ tədbirlər sayəsində yanğın genişlənməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Bakıda məşhur restoranlardan birində yanğın başlayıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən (NİİM) verilən məlumata görə, Yasamal rayonu, Mikayıl Müşfiq küçəsində yerləşən restoranlardan birində baş verən yanğın səbəbindən Mətbuat prospekti istiqamətində yolda sıxlıq yaranıb.
Avtomobillərin rahat hərəkətini təmin etmək məqsədilə yol polisi əməkdaşları tərəfindən tədbirlər görülür.скачать dle 11.3

Пожар в бакинском ресторане потушен - ОБНОВЛЕНО (ВИДЕО)
Было отмечено, что на горячую линию 112 МЧС поступила информация о возгорании в ресторане Şaurma N1, расположенном на улице М.Мушфига в Ясамальском районе. В связи с этим на место происшествия незамедлительно прибыли силы Государственной службы пожарной охраны МЧС.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия установлено, что возгорание возникло в дымоходе мангала, принадлежащего ресторану Şaurma N1. Благодаря оперативному вмешательству огонь удалось потушить в короткие сроки, не дав ему распространиться.
В одном из известных ресторанов в Ясамальском районе Баку вспыхнул пожар.
Как сообщили в Центре интеллектуального управления транспортом (ЦИУТ) МВД, в направлении проспекта Метбуат возник транспортный затор из-за пожара, вспыхнувшего в одном из ресторанов, расположенных на улице Микаила Мушфига.