Naxçıvanda narkotik vasitənin təsiri altında avtomobil sürən şəxs saxlanılıb
Naxçıvan polisi tərəfindən keçirilən tədbirlər zamanı narkotik vasitənin təsiri altında nəqliyyat vasitəsi idarə edən sürücü saxlanılıb.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, polis əməkdaşları tərəfindən Kəngərli rayonu ərazisində hərəkətdə olan “Ravon” markalı avtomobilin sürücüsünə yol hərəkəti qaydalarını pozduğu üçün “Saxla” işarəsi verilib. Nəqliyyat vasitəsi saxlanıldıqdan sonra sürücü Həsən Məmmədovun narkotik vasitə qəbul etməsinə dair şübhələr yarandığından müvafiq tibbi müayinədən keçirilməsi təmin edilib və müayinənin nəticəsinə əsasən, narkotik vasitə istifadə etdiyi məlum olub.
Həmin şəxs barəsində qanunvericiliyə uyğun olaraq protokol tərtib edilib və hüquqi qiymət verilməsi üçün Naxçıvan Şəhər Məhkəməsinə göndərilib.скачать dle 11.3

В Нахчыване задержан водитель, находившийся под воздействием наркотиков
В ходе проведенных нахчыванской полицией мероприятий был задержан водитель, управлявший транспортным средством под воздействием наркотиков.
Об этом сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел Нахчыванской Автономной Республики.
Было отмечено, что сотрудники полиции потребовали у водителя автомобиля Ravon Гасана Мамедова, который двигался по территории Кенгерлинского района, остановиться за нарушение правил дорожного движения. После задержания было проведено соответствующее медицинское освидетельствование, так как возникли подозрения на прием водителем наркотических средств. Результаты осмотра подтвердили, что молодой мужчина находился под воздействием наркотиков.
В отношении данного лица в соответствии с законодательством составлен протокол, который был направлен в Нахчыванский городской суд для дачи правовой оценки.скачать dle 11.3