Gürcüstanın hökumət başçısı Bakıya gəlib - YENİLƏNİB (FOTO)
Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili noyabrın 24-də Azərbaycan Respublikasına işgüzar səfərə gəlib.
Baş nazir İrakli Qaribaşvilini hava limanında Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin birinci müavini Yaqub Eyyubov, xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin dəvəti ilə Bakıya gəlir.
Bu barədə Gürcüstan Baş nazirinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilir ki, hökumət başçısı SPECA (BMT-nin Mərkəzi Asiya Ölkələrinin İqtisadiyyatları üçün Xüsusi Proqramı) iqtisadi sammitində fəxri qonaq qismində iştirak edəcək.
Baş nazir Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə də görüşəcək və forum çərçivəsində planlaşdırılan hökumət başçılarının sammitində çıxış edəcək.

Премьер-министр Грузии прибыл с визитом в Азербайджан - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 24 ноября прибыл с рабочим визитом в Азербайджанскую Республику (АР).
Премьер-министра Ираклия Гарибашвили в аэропорту встречали первый заместитель премьер-министра АР Ягуб Эйюбов, заместитель министра иностранных дел Эльнур Мамедов и другие официальные лица.
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили отправился в Баку по приглашению Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Об этом говорится в сообщении пресс-службы администрации грузинского правительства.
Отмечается, что премьер в качестве почетного гостя будет присутствовать на саммите Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик стран Центральной Азии (SPECA). Мероприятие состоится 24 ноября в Баку.
На саммите глав правительств премьер-министр Грузии выступит с речью. Ираклий Гарибашвили также встретится с Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Юбилейный саммит, посвященный 25-летию основания SPECA, проводится в этом году под председательством Азербайджана.