Prezident: “Azərbaycanın BƏƏ ilə bərpa olunan enerji mənbələri sahəsində əməkdaşlıq üçün böyük planları var”
26.10.2023 16:43 2 778
“Azərbaycanın Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri ilə bərpa olunan enerji mənbələri sahəsində əməkdaşlıq üçün böyük planları var”.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Qaradağ Günəş Elektrik Stansiyasının rəsmi açılış mərasimində çıxışı zamanı söyləyib.
“Bizim böyük planlarımız var və əminəm ki, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və Azərbaycan arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələri uğurla inkişaf etməyə davam edəcək. Əminəm ki, daha çox layihələr olacaq. Faktiki olaraq bu gün biz çox qısa zamanda 1 giqavat bərpa olunan enerji istehsalına yol açacaq üç investisiya sazişinin imzalanma mərasiminin şahidi olacağıq”, - deyə dövlətimizin başçısı əlavə edib.скачать dle 11.3

Президент: У Азербайджана большие планы по сотрудничеству с ОАЭ в области возобновляемых источников энергии
26.10.2023 16:43 2 808
У Азербайджана большие планы по сотрудничеству с Объединенными Арабскими Эмиратами в области возобновляемых источников энергии.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев 26 октября на церемонии официального открытия Гарадагской солнечной электростанции мощностью 230 МВт.
"У нас большие планы, и я уверен, что дружеские и братские отношения между ОАЭ и Азербайджаном будут и дальше успешно развиваться. Убежден, что проектов будет еще больше. Сегодня мы станем свидетелями еще одной церемонии - подписания трех инвестиционных соглашений, в результате которых за очень короткий срок станет возможным производство энергии из возобновляемых источников энергии объемом 1 ГВт", - отметил глава государства.скачать dle 11.3