Prezident İlham Əliyev: “Qaradağ Günəş Elektrik Stansiyasının açılışı əlamətdar hadisədir”
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev 230 MVt gücündə Qaradağ Günəş Elektrik Stansiyasının açılışını əlamətdar hadisə adlandırıb.
“Bu gün biz nisbətən qısa zamanda, təxminən ilyarımdan bir qədər çox müddət ərzində Abşeron yarımadasının bu boş hissəsinin yaşıl enerji mənbəyinə çevrildiyini görəndə çox qürur duyuruq. Bu, əlamətdar nailiyyətdir”, - deyə dövlətimizin başçısı stansiyanın rəsmi açılış mərasimində çıxışı zamanı bildirib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı Azərbaycanın inkişafına verdiyi bu möhtəşəm töhfəyə görə, həmçinin yaşıl enerjiyə keçidlə bağlı ölkəmizə sadiqliyinə görə “Masdar”ı, onun rəhbərliyini təbrik edib.
Bu gün qonaqlar arasında Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri hökumətinin üç nazirinin yer aldığını vurğulayan Azərbaycan Prezidenti bunun tərəfdaşlığın və dostluğun yaxşı nümunəsi olduğunu, eləcə də hər iki ölkənin bugünkü mərasimə böyük əhəmiyyət verdiyini nümayiş etdirdiyini bildirib.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Открытие Гарадагской солнечной электростанции является выдающимся событием
Президент Азербайджана Ильхам Алиев назвал открытие Гарадагской солнечной электростанции мощностью 230 МВт выдающимся событием.
"Сегодня мы очень гордимся тем, что за сравнительно короткий срок - немногим более полутора лет - эта пустующая часть Абшеронского полуострова стала источником "зеленой" энергии. Это выдающееся достижение", - сказал глава государства, выступая на церемонии официального открытия электростанции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент поздравил компанию Masdar Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) и ее руководство с этим значительным вкладом в развитие Азербайджана, а также с выполнением своих обязательств перед нашей страной в связи с переходом к "зеленой" энергии. Подчеркнув, что на церемонии присутствуют три министра правительства ОАЭ, глава государства отметил, что это - хороший пример партнерства и дружбы, а также свидетельство большого значения, которое обе страны придают сегодняшней церемонии.скачать dle 11.3