Ərdoğan Baydenlə Qarabağı müzakirə edəcək
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan G20 zirvəsi çərçivəsində amerikalı həmkarı Co Baydenlə keçiriləcək görüşdə müzakirə mövzuları bəlli olub.
Bu barədə Türkiyə Prezident Administrasiyasının sözçüsü İbrahim Kalın danışıb.
“İkitərəfli siyasi və iqtisadi münasibətlər, enerji, təhlükəsizlik, terrorla mübarizə, ticarət, müdafiə sənayesi, Əfqanıstan, Suriya, İraq, Qarabağ, Qafqaz, Liviya, Şərqi Aralıq, həmçinin digər regional və qlobal mövzular müzakirə olunacaq”, - deyə İ.Kalın bildirib.
Onun sözlərinə görə, gündəmdə dayanan əsas məsələlərdən biri də ölkələr arasındakı ticarət həcminin artırılması olacaq.

Эрдоган обсудит с Байденом Карабах
Стали известны темы, которые будут обсуждены на встрече президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана с его американским коллегой Джо Байденом в рамках саммита G20.
Как заявил представитель Администрации турецкого лидера Ибрагим Калын, в их числе двусторонние политические и экономические отношения, энергетика, безопасность, борьба с терроризмом, торговля, оборонная промышленность, ситуация в Афганистане, Сирии, Ираке, Карабахе, на Кавказе, в Ливии, Восточном Средиземноморье, а также другие вопросы региональной и глобальной повестки.
По словам И.Калына, одним из основных вопросов на встрече станет увеличение объема торговли между Турцией и США.