İlham Əliyev Emoməli Rəhmonu təbrik etdi
Oktyabrın 5-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Tacikistan Respublikasının Prezidenti Emoməli Rəhmona telefonla zəng edib.
Dövlətimizin başçıçı Emoməli Rəhmonu ad günü münasibətilə təbrik edib, ona möhkəm cansağlığı və ölkənin inkişafı naminə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Tacikistan Prezidenti göstərilən diqqətə və təbrikə görə minnətdarlığını bildirib.
Dövlət başçıları Azərbaycanla Tacikistan arasında ikitərəfli münasibətlərin uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə edib, əməkdaşlığımızın bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə əmin olduqlarını bildirib, əlaqələrimizin perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил Эмомали Рахмона
Сегодня Президент Азербайджана Ильхам Алиев провел телефонный разговор с таджикским коллегой Эмомали Рахмоном.
Президент Ильхам Алиев поздравил Эмомали Рахмона с днем рождения, пожелал ему крепкого здоровья и успехов в деятельности во имя развития страны.
Эмомали Рахмон поблагодарил главу Азербайджана за внимание и поздравление.
Лидеры государств выразили удовлетворение успешным развитием двусторонних отношений между Азербайджаном и Таджикистаном, а также уверенность в дальнейшем укреплении взаимного сотрудничества и обменялись мнениями по его перспективам.скачать dle 11.3