İlham Əliyev Vladimir Putinə zəng etdi
Sentyabrın 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinə telefonla zəng edib.
Dövlətimizin başçısı Rusiya Prezidentini Hakim “Yedinaya Rossiya” Partiyasının parlament seçkilərində qələbə qazanması münasibətilə təbrik edib.
Azərbaycan Prezidenti bu qələbəni Vladimir Putinin rəhbərliyi ilə ölkənin inkişafı və firavanlığına yönəlmiş siyasətə xalq tərəfindən verilən qiymətin təzahürü kimi dəyərləndirib.
Rusiya Prezidenti göstərilən diqqətə və təbrikə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib.
Dövlət başçıları Azərbaycanla Rusiya arasında strateji tərəfdaşlığa əsaslanan münasibətlərin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyini vurğulayaraq əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Söhbət zamanı dövlət başçıları əmin olduqlarını bildiriblər ki, yeni seçilmiş Dövlət Duması ilə Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi arasında ənənəvi dostluq və əməkdaşlıq əlaqələri bundan sonra da davam edəcək.
Prezident İlham Əliyev Perm şəhərində baş vermiş hadisə nəticəsində həlak olanlarla bağlı Vladimir Putinə başsağlığı verib. Rusiya Prezidenti başsağlığına görə təşəkkürünü bildirib.скачать dle 11.3

Состоялся телефонный разговор между президентами Азербайджана и России
20 сентября Президент Азербайджана Ильхам Алиев поговорил по телефону со своим российским коллегой Владимиром Путиным.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава нашего государства поздравил президента РФ с победой правящей партии "Единая Россия" на парламентских выборах.
Ильхам Алиев назвал ее проявлением высокой оценки со стороны народа политики, направленной на развитие и процветание страны, проводимой под руководством В.Путина.
Президент России выразил благодарность Президенту Азербайджана за оказанное внимание и поздравление.
Подчеркнув успешное развитие в различных сферах отношений между двумя странами, опирающихся на стратегическое партнерство, главы государств обсудили вопросы, связанные с перспективами дальнейшего сотрудничества.
Во время беседы президенты выразили уверенность в том, что традиционные дружеские связи и взаимодействие между новоизбранной Государственной Думой и Милли Меджлисом продолжатся и впредь.
Президент Азербайджана также выразил соболезнования В.Путину в связи с жертвами в результате трагедии, произошедшей в городе Пермь.скачать dle 11.3