Vladimir Putin İlham Əliyevi təbrik etdi
Fevralın 8-də Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Vladimir Putin İlham Əliyevə prezident seçkisində qələbəsi münasibətilə təbriklərini çatdırıb, ona Azərbaycanın inkişafı və xalqımızın firavanlığı naminə prezidentlik fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə Vladimir Putinə minnətdarlığını ifadə edib.
Dövlət başçıları müttəfiqlik və strateji tərəfdaşlıq əlaqələrimizin müxtəlif sahələrdə bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminliklərini bildirib, əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.скачать dle 11.3

Владимир Путин поздравил Ильхама Алиева
8 февраля президент Российской Федерации Владимир Путин позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Владимир Путин передал Ильхаму Алиеву поздравления с победой на президентских выборах, пожелал ему успехов в президентской деятельности во имя развития Азербайджана и процветания нашего народа.
Президент Ильхам Алиев поблагодарил Владимира Путина за оказанное внимание и поздравление.
Главы государств выразили уверенность в том, что отношения союзничества и стратегического партнерства будут и впредь развиваться в различных сферах, обсудили вопросы, связанные с перспективами сотрудничества.скачать dle 11.3