Ali Baş Komandan və ordusunun şanlı qələbəsinə həsr olunmuş film hazırlanır - VİDEO
Azərbaycan Televiziyası Vətən müharibəsinin başlanmasının ilk ildönümü ilə bağlı sənədli film hazırlayır.
Sosial media və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin məlumatına görə, “Biz Qarabağı unutmadıq” adlı film Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında tarix yazan Azərbaycan Ordusunun Vətən müharibəsində şanlı qələbəsinə həsr olunub.
Filmdə ordumuzun qazandığı parlaq qələbənin təfərrüatı və nəticələrindən bəhs olunacaq, müharibədə iştirak etmiş hərbçilərimizin təəssüratları yer alacaq.
Hazırda filmin çəkilişləri davam edir. Filmin premyera tarixi ilə bağlı ictimaiyyətə məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, 2020-ci sentyabrın 27-də Azərbaycan Ordusu Ermənistan silahlı qüvvələrinə qarşı “Dəmir yurmuq” adlı əks-hücum əməliyyatına başladı. Vətən müharibəsi Azərbaycanın qələbəsi ilə başa çatdı və 30 ilə yaxın müddətdə düşmən işğalında qalan Azərbaycan torpaqları 44 gün müddətində azad edildi.скачать dle 11.3

Ведутся съемки фильма, посвященного славной победе Верховного главнокомандующего и его армии - ВИДЕО
09.09.2021 15:50 2 607
Азербайджанское телевидение (AzTV) готовит документальный фильм, приуроченный к первой годовщине начала Отечественной войны.
Как сообщил отдел телеканала по социальным медиа и связям с общественностью, фильм "Мы не забыли Карабах" посвящен славной победе в Отечественной войне азербайджанской армии под руководством Верховного главнокомандующего, Президента Ильхама Алиева.
Фильм расскажет о деталях и итогах блестящей победы нашей армии. В нем поделятся своими впечатлениями военнослужащие, принимавшие участие в войне.
В настоящее время съемки картины продолжаются. Общественность будет проинформирована о дате премьеры фильма.
Отметим, что 27 сентября 2020 года азербайджанская армия начала контрнаступательную операцию "Железный кулак" против вооруженных сил Армении. Отечественная война завершилась победой Азербайджана, и наши земли, находившиеся под армянской оккупацией почти 30 лет, были освобождены в течение 44 дней.скачать dle 11.3