Bakıda 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə təntənəli bayram konserti keçirilir
8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə Bakıda Dənizkənarı Milli Parkda Azərbaycanın tanınmış incəsənət xadimlərinin iştirakı ilə təntənəli bayram konserti keçirilir.
Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində rəşadətli Azərbaycan Ordusunun düşmən üzərində qazandığı parlaq Qələbənin dördüncü ildönümü ölkəmizin hər yerində olduğu kimi, paytaxtda da böyük sevinclə qeyd edilir.
Bayram tədbirinin keçirildiyi ərazi, mərkəzi küçələr və prospektlər, istirahət parkları Vətən müharibəsindəki Şanlı Zəfərin dördüncü ildönümü ilə əlaqədar bayramsayağı bəzədilib, Zəfərə həsr edilən plakatlar asılıb. Binaların eyvanlarında ölkəmizin üçrəngli bayrağı dalğalanır.

В Баку проходит праздничный концерт по случаю 8 Ноября – Дня Победы
По случаю 8 Ноября – Дня Победы в Приморском национальном парке в Баку проходит торжественный праздничный концерт с участием известных деятелей искусства Азербайджана.
В столице, как и во всех уголках нашей страны, с большой радостью отмечают четвертую годовщину блестящей Победы доблестной азербайджанской армии над врагом в 44-дневной Отечественной войне под руководством президента, победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева.
Территория, где проводится праздничное мероприятие, центральные улицы и проспекты, парки отдыха украшены в связи с четвертой годовщиной славной Победы в Отечественной войне, вывешены плакаты, посвященные этому знаменательному событию.