Vətən Müharibəsi Qəhrəmanları mənzillə təmin olunacaq - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikasının Vətən Müharibəsi Qəhrəmanlarının və onların ailə üzvlərinin sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Azərbaycan Respublikasının “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adı verilmiş şəxslərin, eləcə də ölümündən sonra həmin ad verilmiş şəxslərin ailə üzvlərinin mənzillə təmin edilməsini həyata keçirməlidir.
Müəyyən edilir ki, həmin şəxslərin mənzillə təmin edilməsi bu məqsədlə Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun Nazirliyin balansına verdiyi və ya Nazirliyin həmin məqsəd üçün əldə etdiyi mənzillər hesabına həyata keçirilir.скачать dle 11.3

Президент распорядился обеспечить героев Отечественной войны жильем
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 25 августа подписал распоряжение об улучшении социально-бытовых условий героев Отечественной войны и членов их семей.
Согласно распоряжению, Министерству труда и социальной защиты населения поручено обеспечить жильем лиц, которым присвоено звание "Герой Отечественной войны", а также членов семей удостоенных этого звания посмертно.
Устанавливается, что обеспечение указанных лиц жильем осуществляется за счет квартир, переданных с этой целью на баланс Минтруда Ипотечным и кредитно-гарантийным фондом АР или приобретенных ведомством для этих целей.скачать dle 11.3