Goranboyda altı yaşayış məntəqəsini birləşdirən yeni yol tikiləcək - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Goranboy rayonunun Dəliməmmədli–Düzqışlaq–Bağçakürd–Dəyirmanlar–Azad–Nizami avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, on dörd min nəfər əhalinin yaşadığı 6 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Dəliməmmədli–Düzqışlaq–Bağçakürd–Dəyirmanlar–Azad–Nizami avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq üç milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

В Геранбое будет построена новая дорога, которая соединит 6 населенных пунктов - РАСПОРЯЖЕНИЕ
23 июля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Далимамедли - Дюзгышлаг - Багчакюрд - Дейирманлар - Азад - Низами в Геранбойском районе.
Согласно распоряжению, для строительства трассы, которая соединит шесть населенных пунктов с населением 14 000 человек, из резервного фонда Президента Азербайджана, предусмотренного в госбюджете на 2021 год, Государственному агентству автомобильных дорог первоначально выделено три миллиона манатов.скачать dle 11.3