Qəbələdə Bum çayı üzərində yeni körpü və Bum qəsəbəsinə gedən avtomobil yolu bərpadan sonra istifadəyə verilib
15.05.2021 13:23 2 106
Qəbələ rayonunda 20 min nəfər əhalinin yaşadığı 11 yaşayış məntəqəsini rayon mərkəzindən və digər yaşayış məntəqələrindən ayıran, Bum-Tikanlı-Abrıx avtomobil yolunun 2-ci kilometrliyində Bum çayı üzərində yeni körpü və Bum qəsəbəsinə gedən 2 kilometrlik avtomobil yolu bərpadan sonra istifadəyə verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısına yeni körpünün və yolun texniki göstəriciləri barədə məlumat verilib.скачать dle 11.3

После восстановления введены в эксплуатацию новый мост через реку Бум и дорога в одноименный поселок
15.05.2021 13:23 2 133
В Габалинском районе после восстановления был сдан в эксплуатацию новый мост через реку Бум на втором километре автодороги Бум-Тиканлы-Абрых, отделяющий 11 населенных пунктов с населением 20 тыс. человек от районного центра, и двухкилометровая автомобильная дорога, ведущая в поселок Бум.
В мероприятии приняли участие Президент Азербайджана Ильхам Алиев, Первый вице-президент Мехрибан Алиева и их дочь Лейла Алиева.
Глава государства был проинформирован о технических параметрах нового моста и дороги.скачать dle 11.3