Prezident Qəbələyə iki milyon manat ayırdı
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Qəbələ rayonunun yol-nəqliyyat infrastrukturunun yaxşılaşdırılmasına dair əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, iyirmi min nəfər əhalinin yaşadığı 11 yaşayış məntəqəsini rayon mərkəzindən və digər yaşayış məntəqələrindən ayıran, Bum-Tikanlı-Abrıx avtomobil yolunun 2-ci kilometrliyində Bum çayı üzərində yeni körpünün tikintisi və Bum qəsəbəsinə gedən 2 kilometrlik avtomobil yolunun bərpası üçün Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq iki milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил Габале 2 миллиона манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по совершенствованию дорожно-транспортной инфраструктуры в Габалинском районе.
Согласно распоряжению, на строительство нового моста через реку Бум на 2-м км автомобильной дороги Бум-Тиканлы-Абрых, отделяющей 11 населенных пунктов с населением 20 тыс. человек от центра района и других населенных пунктов, и на восстановление автомобильной дороги протяженностью 2 км, ведущую в поселок Бум, из предусмотренного в госбюджете на 2019 год резервного фонда Президента Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана выделено 2 млн манатов.скачать dle 11.3