Mehriban Əliyevadan Heydər Əliyevlə bağlı paylaşım – FOTO
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı paylaşım edib.
Mehriban Əliyeva paylaşımda bildirib:
“Heydər Əliyevin bütün həyatını doğma Azərbaycana xidmətə həsr etmiş dahi şəxsiyyətin anadan olmasının 98-ci ildönümüdür. O, Vətəninə, müstəqil, çiçəklənən, qüdrətli Azərbaycanda xoşbəxt görmək istədiyi xalqına olan sonsuz sevgisini hər şeydən üstün tuturdu.
Bu gün Heydər Əliyev bizimlə olmasa da, onun ideyaları yaşayır, niyyətləri həyata keçirilir. Ən başlıcası onun müqəddəs arzusu reallaşıb – bizim 30 ilə yaxın işğal altında olmuş torpaqlarımız Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə azad edilib. Dahi lider Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsini ehtiramla yad edirəm. Ölkəmizə sülh, əmin-amanlıq və tərəqqi arzulayıram”.

Мехрибан Алиева: С уважением чту незабвенную память великого лидера Гейдара Алиева
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева поделилась в Instagram публикацией в связи с 98-й годовщиной со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
"Сегодня 98-я годовщина со дня рождения Гейдара Алиева - великой личности, который всю свою жизнь посвятил служению родному Азербайджану. Им всегда руководила безмерная любовь к Родине, к своему народу, стремление видеть его счастливым, живущим в независимом, процветающем, могущественном Азербайджане. Гейдара Алиева нет с нами, но живут его идеи, осуществляются его замыслы. А самое главное - претворено в жизнь его сокровенное желание - под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева освобождены наши земли, около 30 лет находившиеся под оккупацией. С уважением чту незабвенную память великого лидера Гейдара Алиева. Желаю мира, благополучия и процветания нашей стране", - говорится в публикации.