Prezident: “Xoşagəlməz hallarla mübarizədə qarşımıza qoyduğumuz hədəflərə çatırıq”
Son 3 il ərzində prezident və parlament seçkiləri keçirilib. Prezident və parlament seçkilərinin ölkəmizin müasir həyatında xüsusi yeri var. Xüsusilə nəzərə alsaq ki, prezident və parlament seçkilərində ölkəmizdə gedən islahatlar daha bir mərhələyə qədəm qoydu və bu gün Azərbaycan genişmiqyaslı islahatlar aparan ölkədir və biz görürük, gündəlik həyatda, ölkəmizin iqtisadi göstəricilərində, sosial sahədə əldə edilmiş nailiyyətlərdə görürük ki, bu islahatların çox böyük əhəmiyyəti var. Eyni zamanda, ictimai-siyasi iqlimin sağlamlaşdırılmasında da bizim təşəbbüslərimizin, islahatlarımızın böyük rolu var.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikirləri Prezident İlham Əliyev Yeni Azərbaycan Partiyasının VII qurultayındakı çıxışında söyləyib.
Dövlətimizin başçısı deyib: “Prezident seçkilərindən sonra bəyan etdiyim proqram icra edilir və ardıcıllıqla biz öz hədəflərimizə çatırıq. Prezident seçkilərindən sonra ərazi bütövlüyümüzün bərpasını mən birinci dərəcəli vəzifə kimi qoymuşdum və biz buna nail olduq. Eyni zamanda, siyasi, iqtisadi, sosial və başqa sahələrdə, o cümlədən xoşagəlməz hallara qarşı mübarizədə də açıq-aydın hədəflər qarşımıza qoyuldu və biz ardıcıllıqla və məqsədyönlü şəkildə bu hədəflərə çatırıq”.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев: Мы достигаем поставленных целей в борьбе с неприятными ситуациями
За последние три года были проведены президентские и парламентские выборы. Они занимают особое место в современной жизни страны. Особенно если учитывать, что в период проведения этих выборов проводимые в стране реформы вступили в новый этап, и сегодняшний Азербайджан - это страна, проводящая широкомасштабные преобразования, что мы видим в нашей повседневной жизни, в экономических показателях страны и в достижениях в социальной сфере. Эти реформы имеют очень большое значение. В то же время наши инициативы, преобразования играют большую роль и в оздоровлении общественно-политического климата.
Об этом сказал Президент Ильхам Алиев в своем выступлении 5 марта на VII съезде партии "Ени Азербайджан", сообщает АЗЕРТАДЖ.
"Программа, о которой я объявил после президентских выборов, выполняется, и мы последовательно достигаем поставленных целей. После выборов первоочередной задачей было восстановление нашей территориальной целостности, и мы ее воплотили в жизнь. В то же время перед нами поставлены четкие цели в политической, экономической, социальной и других сферах, в том числе и в борьбе с неприятными ситуациями, и мы последовательно и целенаправленно достигаем этих целей", - отметил глава государства.