Ermənilərin əsir götürdüyü Bayramla bağlı atasından AÇIQLAMA - VİDEO
Baku TV xəbər verir ki, bunu Qarabağ döyüşlərində əsir düşnən 28 yaşlı Gəncə şəhər sakini Bayram Kərimovun atası Yaşar Kərimov bildirib.
Onun sözlərinə görə, oğlunun əsir düşməsini sosial şəbəkələrdə yayılan videodan bilib.
Kərimovlar ailəsi övladlarının hansı şəraitdə və necə əsir düşməsi ilə bağlı məlumatlı deyillər. Sadəcə, rusiyalı jurnalistin Bayram Kərimovun yaralı halda əsir düşdüyü zaman dediklərindən belə qənaətə gəlirlər ki, hərbçimiz Şuşa döyüşlərində ağır yaralanıb və əsir götürülüb.
Yaşananlar nə qədər ağır olsa da, ailənin dövlətə olan ümidi daha çoxdur. Əsgərimizin atası Beynəlxalq Qırmızı Xaç Komitəsinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Komitədən bildirilib ki, Bayram Kərimovun harada əsir saxlanılması ilə bağlı qurumda hələlik məlumat yoxdur. Atası Y.Kərimovdan övladına məktub yazılması istənilib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Bayram Kərimovun üç yaşlı övladı var. Hərbçimiz Qarabağ döyüşlərinə könüllü qatılıb.скачать dle 11.3

Отец плененного армянами солдата верит, что сын вернется домой живым - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Отец плененного армянами солдата верит, что сын вернется домой живым - ВИДЕО
Корреспондент Baku TV встретился с Яшаром Керимовым, отцом 28-летнего гянджинца Байрама Керимова, попавшего в плен к армянам.
"Я очень надеюсь на наше государство. Верю, что мой сын будет освобожден из армянского плена", - сказал он.
По его словам, о том, что сын пленен, он узнал, посмотрев видеокадры, распространившиеся в соцсетях.
Семье Керимовых ничего не известно о том, при каких обстоятельствах был захвачен их сын. Со слов российского журналиста, Байрам был тяжело ранен во время боев за Шушу.
Хотя родители бойца очень тяжело переживают произошедшее, они верят, что их сын вернется живым.
Яшар Керимов встретился с представителями Международного комитета Красного Креста, где ему сообщили, что не располагают информацией о местонахождении Байрама, и попросили написать письмо сыну.
У плененного солдата растет трехлетний ребенок. Байрам Керимов ушел на фронт добровольцем.скачать dle 11.3