Ziroat Mirziyoyeva Birinci vitse-prezidentə məktub göndərdi
Özbəkistan Respublikasının birinci xanımı Ziroat Mirziyoyeva Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanı təbrik edib.
AZƏRTAC-da dərc olunan təbrik mətnində deyilir:
“Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Zati-aliləri birinci xanım Mehriban Əliyevaya
Zati-aliləri, hörmətli birinci xanım,
Doğum gününüz münasibətilə Sizə səmimi təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırmaqdan böyük məmnunluq duyuram.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti vəzifəsində fəaliyyətiniz Sizə əhali arasında böyük hörmət, beynəlxalq arenada layiqli imic və ehtiram qazandırıb.
Sizin rəhbərlik etdiyiniz Heydər Əliyev Fondu uzun illər ərzində elm, səhiyyə, mədəniyyət və incəsənət, idman və ekologiya sahələrində həyata keçirilən bir sıra mühüm layihələr sayəsində böyük nüfuz qazanıb.
Mən Sizin şəxsinizdə Şərqin gözəl və müdrik, sosial baxımdan fəal və çox yüksək intellektə malik Azərbaycan qadınının parlaq rəmzini görürəm. Xüsusi qeyd etmək istəyirəm ki, Siz təkcə təcrübəli siyasətçi və dövlət xadimi deyil, həm də ölkənin beynəlxalq imicinin möhkəmlənməsi üçün fəal səy göstərən sədaqətli və fədakar şəxsiyyətsiniz.
Həyatınızın bu əlamətdar hadisəsi münasibətilə Zati-alinizə və ailənizin bütün üzvlərinə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, sülh və firavanlıq, məsul və nəcib fəaliyyətinizdə böyük uğurlar arzu edirəm”.скачать dle 11.3

Первая леди Узбекистана поздравила Мехрибан Алиеву
Первая леди Узбекистана Зироат Мирзиёева поздравила Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиеву с днем рождения.
Мне доставляет огромное удовольствие направить Вам свои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Ваша деятельность на посту Первого вице-президента Азербайджанской Республики снискала Вам большое уважение среди населения, а также достойную репутацию и признание на международной арене.
Возглавляемый Вами на протяжении многих лет Фонд Гейдара Алиева завоевал большой авторитет благодаря реализации ряда важных проектов в области науки, здравоохранения, культуры и искусства, спорта и экологии.
В Вашем лице я вижу яркий символ восточной красивой и мудрой, социально активной и весьма интеллигентной азербайджанской женщины. Хочу особо отметить, что Вы являетесь не только опытным политиком и государственным деятелем, но и преданной и самоотверженной личностью, предпринимающей активные усилия по укреплению международного имиджа страны.
По случаю столь радостного события в Вашей жизни желаю Вашему превосходительству и всем членам Вашей семьи крепкого здоровья, счастья, мира и благополучия, а также больших успехов в Вашей ответственной и благородной деятельности".скачать dle 11.3