Prezident Ponomaryovu təltif etdi
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev İqor Anatolyeviç Ponomaryovun “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Bununla bağlı AZƏRTAC məlumat verib.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasında idmanın inkişafında xidmətlərinə görə İqor Anatolyeviç Ponomaryov “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, 24 fevral 1960-cı ildə Bakıda doğulan İqor Ponomaryov “Neftçi Bakı” klubunun üzvü kimi SSRİ-nin olimpiya yığmasının tərkibində 1988-ci il Seul olimpiadasında qızıl medal qazanıb. Sonradan İsveçə yollanan Ponomaryov yerli “Norrçyopinq” komandasında çıxış edib. Baş məşqçi karyerası ərzində isə o, Azərbaycan yığması, “Qarabağ” və “Xəzər-Lənkəran”, eləcə də Rusiyanın “Maşuk-KMV” komandalarına rəhbərlik edib.

Президент Ильхам Алиев наградил Игоря Пономарева орденом "Шохрат"
24 февраля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о награждении Игоря Анатольевича Пономарева орденом "Шохрат".
Согласно распоряжению главы государства, награда И.Пономареву присвоена за заслуги в развитии спорта в Азербайджане.
Игорь Пономарев родился 24 февраля 1960 года в Баку. В качестве члена бакинского ФК "Нефтчи" завоевал золотую медаль на Олимпиаде 1988 года в Сеуле в составе олимпийской сборной СССР.
Позже Пономарев отправился в Швецию, где выступал в составе местной команды "Норрчепинг". За свою тренерскую карьеру возглавлял сборную Азербайджана по футболу, команды "Карабах" и "Хазар-Лянкяран", а также российский футбольный клуб "Машук-КМВ".