İlham Əliyev Fransa prezidenti ilə Qarabağ münaqişəsini müzakirə etdi
Fransa Respublikasının Prezidenti Emmanuel Makron yanvarın 29-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Bununla bağlı Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlərin müxtəlif aspektləri müzakirə edilib, hər iki tərəf əlaqələrin inkişafından məmnun olduqlarını bildirib, iqtisadi sahədə əməkdaşlığın genişləndiyi vurğulanıb.
Dövlət başçıları Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər. Prezident İlham Əliyev münaqişənin nizama salınması ilə bağlı Azərbaycanın mövqeyini bir daha Fransa Prezidentinə çatdırıb.
Telefon danışığı zamanı, həmçinin, regional təhlükəsizlik məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев обсудил с Эмманюэлем Макроном карабахский конфликт
29 января Президент Французской Республики Эмманюэль Макрон позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Информацию об этом распространила пресс-служба главы Азербайджанского государства.
В ходе беседы были обсуждены различные аспекты двусторонних отношений.
Стороны выразили удовлетворение в связи с развитием сотрудничества, подчеркнув расширение взаимодействия в экономической сфере.
Главы государств обсудили армяно-азербайджанский нагорно-карабахский конфликт. Президент Ильхам Алиев вновь довел до сведения французского коллеги позицию Азербайджана по урегулированию этой проблемы.
Во время телефонного разговора также состоялся обмен мнениями по вопросам региональной безопасности.скачать dle 11.3