Rusiya Azərbaycan ilə BRİKS və ŞƏT arasında qarşılıqlı fəaliyyətin intensivləşməsini alqışlayır » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Rusiya Azərbaycan ilə BRİKS və ŞƏT arasında qarşılıqlı fəaliyyətin intensivləşməsini alqışlayır
"Rusiya Azərbaycanın Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatı (ŞƏT) və BRİKS ilə qarşılıqlı fəaliyyətinin intensivləşdirilməsini alqışlayır və dəstəkləyir".
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bunu Rusiya Federasiyasının Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin direktoru Sergey Narışkin Bakıda jurnalistlərə bildirib.
"Rusiya, əlbəttə ki, Azərbaycanın ŞƏT-də müşahidəçi statusu almasını və bu ölkə ilə BRİKS dövlətlər qrupu arasında daha sıx qarşılıqlı əlaqəni alqışlayır və dəstəkləyir. Azərbaycan bunu çox gözəl bilir", - Narışkin qeyd edib.скачать dle 11.3

Нарышкин: РФ приветствует активизацию взаимодействия Азербайджана с БРИКС и ШОС » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Нарышкин: РФ приветствует активизацию взаимодействия Азербайджана с БРИКС и ШОС
Россия приветствует и поддерживает активизацию взаимодействия Азербайджана с Шанхайской организацией сотрудничества (ШОС) и БРИКС.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил журналистам в Баку директор Службы внешней разведки (СВР) РФ Сергей Нарышкин.
"Россия, безусловно, приветствует и поддерживает получение Азербайджаном статуса наблюдателя в ШОС и более тесное взаимодействие страны с группой государств БРИКС. Эти организации, как известно, являются уже очень авторитетными, уважаемыми в мире - и руководство Азербайджана об этом очень хорошо знает", - сказал Нарышкин.скачать dle 11.3