Tahir Əmiraslanovdan Turizm Agentliyinə SƏRT İTTİHAM: "2,9 milyon manat silinib"
"Beynəlxalq təşkilatların rəhbərliyində təmsil olunurduq, Dövlət Turizm Agentliyi üç il əlindən gələni etdi ki, bizi bu rəhbərlikdən uzaqlaşdırsın".
Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin təşkil etdiyi "Qərbi Azərbaycana qayıdış prosesində QHT-lərin rolu" mövzusunda ictimai dinləmədə "Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiasiyası" İctimai Birliyinin sədri Tahir Əmiraslanov deyib.
"Mətbuatda gedən məlumata görə, bizim əvəzimizə gətirilən təşkilatla birlikdə 2.9 milyon manat pul silinib. Guya Azərbaycan mətbəxi dünyada tanıdılıb. Bu pulları, bu vəsaitləri Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinə və yaxud Qərbi Azərbaycan İcmasına vermək lazımdır ki, düzgün istifadə edilsin", - Tahir Əmiraslanov bildirib.скачать dle 11.3

Серьезное обвинение от Таира Амирасланова в адрес Агентства по туризму: Списано 2.9 млн манатов
Мы были представлены в руководстве международных организаций, Государственное агентство по туризму три года делало все возможное, чтобы отстранить нас от этого руководства.
Как передает lent.az, об этом заявил председатель Общественного объединения "Национальная ассоциация кулинаров Азербайджана" Таир Амирасланов на общественных слушаниях на тему "Роль НПО в процессе возвращения в Западный Азербайджан", организованных комитетом по общественным объединениям и религиозным организациям Милли Меджлиса.
"Согласно информации в прессе, вместе с организацией, которая была приведена вместо нас, было списано 2.9 млн манатов. Якобы азербайджанская кухня была представлена миру. Эти деньги, эти средства нужно передать Агентству государственной поддержки неправительственных организаций или Общине Западного Азербайджана, чтобы они были использованы по назначению", - заявил Таир Амирасланов.скачать dle 11.3