MN: “Azərbaycanın hərbi qulluqçusu intihar edib” » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bəzi KİV-də və sosial şəbəkələrdə Şuşa şəhəri istiqamətində hərbi qulluqçumuzun şəhid olması ilə bağlı qeyri-dəqiq məlumat yayılıb.
Bu barədə Müdafiə Nazirliyindən bildirilib:
“Qeyd edirik ki, əsgər Həziyev Çingiz Ramin oğlu xidmət etdiyi hərbi hissədə baş vermiş bədbəxt hadisə nəticəsində həlak olub.
İlkin araşdırmalara görə, hərbi qulluqçu intihar edib və buna səbəb ailə-məişət problemləri olub. Müdafiə Nazirliyi etik qaydalara riayət edərək hadisənin təfərrüatını açıqlamır.
Hazırda faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır.
Müdafiə Nazirliyi bildirir ki, bəzi KİV-lər həqiqəti kobud şəkildə təhrif edərək ictimaiyyəti çaşdırır və bununla da düşmənin maraqlarına xidmət etmiş olur.
Bir daha dəqiqləşdirilməmiş məlumatların yayılmasının yolverilməzliyini diqqətə çatdırırıq”.скачать dle 11.3

Минобороны Азербайджана: Военнослужащий совершил суицид » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В ряде СМИ, а также социальных сетях появилась недостоверная информация о гибели нашего военнослужащего в направлении города Шуша.
"Сообщаем, что солдат Чингиз Рамин оглу Хазиев погиб в результате несчастного случая на территории воинской части, в которой он проходил службу.
По предварительным данным, военнослужащий совершил самоубийство из-за проблем в семье. Минобороны не разглашает подробности инцидента по этическим соображениям.
Министерство обороны заявляет, что некоторые СМИ вводят общественность в заблуждение, грубо искажая реальность, тем самым удовлетворяя интересы противника.
Еще раз обращаем внимание на недопустимость распространения недостоверной информации", - заявили в МО Азербайджана.скачать dle 11.3