Ermənistan Kəlbəcər rayonu ərazisində mövqelərimizi intensiv atəşə tutub - RƏSMİ » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ermənistan Kəlbəcər rayonu ərazisində mövqelərimizi intensiv atəşə tutub - RƏSMİ
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu sahəsində növbəti dəfə təxribat törədib.
Bildirilib ki, iyulun 26-sı saat 03:00 radələrindən başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Basarkeçər rayonu ərazisindəki müxtəlif istiqamətlərdə yerləşən döyüş mövqelərindən Azərbaycan ordusunun Kəlbəcər rayonu ərazisindəki mövqelərini atıcı silahlar və qumbaraatanlardan intensiv atəşə tutub.
Azərbaycan ordusunun bu istiqamətdə yerləşən bölmələri tərəfindən adekvat cavab tədbirləri görülür.скачать dle 11.3

ВС Армении подвергли интенсивному обстрелу позиции азербайджанской армии в Кельбаджарском районе » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ВС Армении подвергли интенсивному обстрелу позиции азербайджанской армии в Кельбаджарском районе
Подразделения вооруженных сил Армении в очередной раз совершили провокацию на Кельбаджарском участке армяно-азербайджанской государственной границы.
26 июля, начиная с 03:00, подразделения вооруженных сил Армении с боевых позиций, расположенных на различных направлениях на территории Басаркечарского района, из стрелкового оружия и гранатометов подвергли интенсивному обстрелу позиции азербайджанской армии на территории Кельбаджарского района.
Подразделения ВС Азербайджана, дислоцированные на этом направлении, предпринимают адекватные ответные меры.скачать dle 11.3