Prezident: "Siyasi çəkimizin böyük olması, xalq-iqtidar birliyi bizi Qələbəyə doğru aparırdı" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Prezident: "Siyasi çəkimizin böyük olması, xalq-iqtidar birliyi bizi Qələbəyə doğru aparırdı"
"Hələ 2003-cü ildə ilk dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə seçiləndə mən bəyan etmişdim ki, nəyin bahasına olursa-olsun, biz öz ərazi bütövlüyümüzü bərpa edəcəyik və Azərbaycanın ərazi bütövlüyü, suverenliyi, danışıqlar mövzusu olmayacaq və həyat bunu göstərdi".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Zəfər Günü münasibətilə xalqa müraciətində bildirib.
"Biz hazırlaşırdıq, güclü ordu yaradırdıq, iqtisadi inkişafı təmin edirdik", - deyən dövlətimizin başçısı, həmçinin qeyd edib:
"İqtisadi inkişaf, siyasi çəkimizin böyük olması, beynəlxalq tribunalarda sözümüzü qətiyyətlə deməyimiz, xalq-iqtidar birliyi, gənc nəslin yetişdirilməsi, cəmiyyətdə vətənpərvərlik ruhunun bərqərar olması - bütün bu amillər Qələbəyə doğru bizi aparırdı və bütün bu amillərin cəmləşməsi bu Qələbəni mümkün etmişdir".скачать dle 11.3

Президент Азербайджана: К Победе нас вела сплоченность народа и власти » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Азербайджана: К Победе нас вела сплоченность народа и власти
Еще в 2003 году, когда меня впервые избрали на должность Президента Азербайджанской Республики, я заявил, что мы любой ценой восстановим нашу территориальную целостность. Что территориальная целостность и суверенитет Азербайджана не будут предметом переговоров. И жизнь это показала.
"Мы готовились, создавали сильную армию, обеспечивали экономическое развитие", - подчеркнул глава государства, отметив: "Наше экономическое развитие, большой политический вес, решительное выступление с международных трибун, сплоченность народа и власти, воспитание молодого поколения, упрочение духа патриотизма в обществе - вот все те факторы, которые вели нас к Победе. И совокупность этих факторов сделала её возможной".скачать dle 11.3