İlham Əliyev: "İndi Qarabağ torpağında separatçıların izi, tozu da qalmayıb" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İlham Əliyev: "İndi Qarabağ torpağında separatçıların izi, tozu da qalmayıb"
"Biz bir güllə atılmadan Ağdam, Kəlbəcər və Laçın rayonlarını işğaldan azad etmişik. Ondan sonra aparılan məqsədyönlü və düşünülmüş siyasət, qətiyyətli addımlar nəticəsində biz həm siyasi, həm strateji və hərbi-strateji mövqelərimizi böyük dərəcədə gücləndirdik".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikirləri Prezident İlham Əliyev Zəfər Günü münasibətilə xalqa müraciətində səsləndirib.
Vacib yüksəklərə nəzarətimiz təmin olunandan sonra bir qrup separatçının, Qarabağda və Ermənistanda onların arxasında duranların aqibətinin bəlli olduğunu söyləyən dövlətimizin başçısı onlara seçim verildiyini və yenə də düzgün qərar qəbul etmədiklərini vurğulayaraq deyib:
"2023-cü ilin sentyabrında keçirilmiş cəmi bir neçə saat davam edən antiterror əməliyyatı onlara növbəti dərs olmuşdur və bununla da separatçılığın kökü kəsildi, kitabı bağlandı. İndi isə Qarabağ torpağında separatçıların izi, tozu da qalmayıb".

Ильхам Алиев: Сейчас на земле Карабаха не осталось и следа от сепаратистов » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ильхам Алиев: Сейчас на земле Карабаха не осталось и следа от сепаратистов
Мы освободили от оккупации Агдамский, Кельбаджарский и Лачынский районы без единого выстрела. В результате целенаправленной и продуманной политики, решительных шагов, сделанных после этого, мы значительно укрепили свои политические, стратегические и военно-стратегические позиции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в обращении к народу по случаю Дня Победы.
Отметив, что судьба группы сепаратистов и стоящих за ними лиц в Карабахе и Армении стала ясна после того, как Азербайджан обеспечил контроль над важными высотами, глава государства подчеркнул, что им был предоставлен выбор, но они все равно не приняли правильного решения: "Проведенная в сентябре 2023 года всего за несколько часов антитеррористическая операция преподала им очередной урок. В результате сепаратизму был положен конец раз и навсегда. А сейчас на земле Карабаха не осталось и следа от сепаратистов".скачать dle 11.3