Özünü şəhid xanımı kimi təqdim edən şəxs HƏBS OLUNDU » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, Mingəçevir Şəhər Polis Şöbəsinin əməkdaşları dələduzluqda şübhəli bilinən Rəsmiyyə Kazımovanı saxlayıblar.
Məlum olub ki, R.Kazımova zərərçəkmişə özünü şəhid xanımı kimi təqdim edərək, dövlət tərəfindən veriləcək fərdi yaşayış evini ona pay edəcəyini bildirib. O, sənədləşmə üçün həmin şəxsin 22 500 manat pulunu dələduzluqla ələ keçirib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, məhkəmənin qərarı ilə R.Kazımova barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onun analoji əməllərindən zərər görən başqa şəxslər varsa, bu barədə polis orqanlarına müraciət edə bilərlər.скачать dle 11.3

Задержана выдававшая себя за вдову шехида мошенница » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Сотрудники Мингячевирского городского отдела полиции по подозрению в мошенничестве задержали Расмию Кязымову, сообщает Qafqazinfo.
Как стало известно, Р.Кязымова представилась гражданину вдовой шехида и пообещала передать потерпевшему долю в частном жилом доме, который якобы будет предоставлен государством. Под предлогом оформления документов мошенница завладела денежными средствами жертвы в размере 22 500 манатов.
По данному факту возбуждено уголовное дело, решением суда в отношении Р.Кязымовой избрана мера пресечения в виде ареста.
Полиция призывает других лиц, пострадавших от аналогичных действий подозреваемой, обратиться в правоохранительные органы.скачать dle 11.3