Martın 6-da saat 00:15-də Qaradağ rayonunun Lökbatan qəsəbəsi ərazisində 1998-ci il təvəllüdlü İlham Haqverdiyevin öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə “Report”a Qaradağ Rayon Prokurorluğundan məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, araşdırmalarla 2006-cı il təvəllüdlü Məzahir Bayramovun şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış mübahisə zamanı tanışı İlham Haqverdiyevi kəsici-deşici alətlə xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Qaradağ Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb, Məzahir Bayramov iş üzrə prokurorluğun qərarı əsasında şübhəli şəxs qismində tutulub.
Hazırda ibtidai istintaq davam edir.
Martın 6-da saat 2 radələrində Qaradağ rayonu ərazisində 1998-ci il təvəllüdlü İlham Sabir oğlu Haqverdiyevin kəsici-deşici alətlə yetirilən xəsarətlərdən ölməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 2006-cı il təvəllüdlü Məzahir Elşən oğlu Bayramov polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə saxlanılıb.

В Гарадагском районе задержан подозреваемый в убийстве мужчины - ОБНОВЛЕНО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Гарадагском районе задержан подозреваемый в убийстве мужчины - ОБНОВЛЕНО
6 марта около 00:15 в Гарадагскую районную прокуратуру поступила информация об убийстве Ильхама Хагвердиева (1998 г.р.) в поселке Локбатан.
Об этом Report сообщили в районной прокуратуре.
Было отмечено, что в ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Мазахир Байрамов (2006 г.р.) умышленно убил своего знакомого И.Хагвердиева во время возникшего между ними конфликта.
По данному факту в Гарадагской районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, М.Байрамов задержан в качестве подозреваемого.
В настоящее время продолжается предварительное расследование.
6 марта около 02:00 в полицию поступила информация о смерти на территории Гарадагского района Баку Ильхама Хагвердиева (1998 г.р.) от ножевых ранений.
Как сообщили в пресс-службе МВД, в рамках оперативно-разыскных мероприятий был задержан подозреваемый в совершении преступления Мазахир Байрамов (2006 г.р.).