25 manatlıq hesaba görə tanışını bıçaqlayan şəxsə hökm oxundu » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
25 manatlıq hesaba görə tanışını bıçaqlayan şəxsə hökm oxundu
Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurmada ittiham olunan Vüsal Babayevin (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaq başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Bilal Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə ona şərti cəza verilib.
İttihama görə, hadisə ötən il, saat 3 radələrində İsmayıllı şəhəri H.Əliyev prospektində yerləşən “Bahar” adlı kafedə qeydə alınıb.
Belə ki, 2007-ci il təvəllüdlü Vüsal Babayev həmin kafedə qardaşı, tanışları və zərərçəkmiş Fərrux Habilovla (şərti) birlikdə spirtli içkilər qəbul edib. Oradan getmək istədikləri vaxt isə əvvəldən aralarında olan razılaşmaya baxmayaraq, zərərçəkmiş şəxs 25 manatlıq hesabı ödəməyəcəyini bildirib. Buna görə də təqsirləndirilən şəxs kafedən çıxıb Fərruxu çölə çağıraraq küçədə onunla mübahisə edib. Mübahisə zamanı o, bıçaqla zərərçəkmişin qarın nahiyəsindən qəsdən bir dəfə zərbə vuraraq, ona bədən xəsarəti yetirib.

Юноша ударил ножом знакомого, отказавшегося оплачивать счет в 25 манатов - СУД » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Юноша ударил ножом знакомого, отказавшегося оплачивать счет в 25 манатов - СУД
В Шекинском суде по тяжким преступлениям завершено судебное расследование по уголовному делу Вюсала Бабаева (имена и фамилии здесь и далее условные), обвиняемого в умышленном причинении тяжкого вреда здоровью.
Как передает pravda.az, приговор был зачитан на процессе под председательством судьи Билала Мамедова.
По приговору суда ему было назначено условное наказание.
Согласно обвинению, инцидент произошел в прошлом году в кафе "Бахар" на проспекте Г.Алиева в городе Исмайыллы.
Так, Вюсал Бабаев (2007 г.р.) вместе с братом, общими знакомыми и потерпевшим Фаррухом Хабиловым употреблял алкогольные напитки в указанном кафе. Когда они хотели покинуть заведение, пострадавший заявил, что не будет оплачивать счет в 25 манатов, несмотря на предыдущую договоренность. Обвиняемый вышел из кафе на улицу, вызвав Фарруха, где между ними произошел конфликт. Во время ссоры он нанес последнему удар ножом в область живота.