Ağsuda narkotiklərin dövriyyəsi ilə məşğul olan şəxslər ƏLƏ KEÇDİLƏR » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ağsuda narkotiklərin dövriyyəsi ilə məşğul olan şəxslər ƏLƏ KEÇDİLƏR
Ağsu Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən rayon ərazisində narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan şəxslərə qarşı əməliyyatlar keçirilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan məlumata görə, əməliyyat məlumatı əsasında keçirilən tədbir zamanı rayon sakini, əvvəllər də oğurluğa görə məhkum olunmuş Eyvaz Eyvazov saxlanılıb.
Onun üzərinə və yaşadığı ünvana baxış keçirilərkən şüşə qablarda saxladığı yarım kiloqrama yaxın narkotik vasitə olan marixuana aşkar edilərək götürülüb. Araşdırma zamanı onun həmin narkotik vasitəni bir neçə il öncə becərdiyi çətənə kollarından əldə etdiyi məlum olub.
Narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı keçirilən digər əməliyyat nəticəsində isə Nihad Əliyev şübhəli şəxs qismində saxlanılıb. Onun üzərinə baxış keçirilərkən heroin və psixotrop maddə - metamfetamin aşkarlanaraq maddi sübut kimi istintaqa təqdim olunub.
Faktlarla bağlı Ağsu Rayon Polis Şöbəsində cinayət işləri başlanıb, istintaq aparılır.скачать dle 11.3

В Агсуинском районе задержаны подозреваемые в незаконном обороте наркотиков » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Агсуинском районе задержаны подозреваемые в незаконном обороте наркотиков
Сотрудники Агсуинского районного отдела полиции провели операции по поимке лиц, занимающихся незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ на территории района.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, в ходе мероприятия, проведенного на основании оперативной информации, был задержан местный житель Эйваз Эйвазов, ранее судимый за кражу.
При личном досмотре и обыске в его доме было обнаружено и изъято около 500 г марихуаны, которую он хранил в стеклянных банках. В ходе расследования выяснилось, что он получил наркотик из кустов конопли, которые вырастил несколько лет назад.
В результате другой операции был задержан Нихад Алиев, который подозревается в незаконном обороте наркотиков. При личном досмотре у него обнаружили героин и метамфетамин, которые были представлены следствию в качестве вещественных доказательств.