Elmar Qasımov: İdmançılarımız özlərini pis apardılar
Bürünc medal qazanmağımı yaxşı nəticə kimi qiymətləndirirəm. Burda üçüncü yeri tutmağım belə, məni növbəti yarışlara həvəsləndirir. Bu yarışa 5-6 ay idi ki, hazırlaşırdıq. Fikrimcə, hazırlığımız boşa getmədi.
oxu.az-a istinadən verdiyi xəbərə görə, bunu bu gün II Avropa Oyunlarında bürünc medal qazanmış cüdoçu Elmar Qasımov deyib.
Azərbaycana 10-cu medalı qazandıran Elmar Qasımov uzun müddətdən sonra medal qazandığına görə sevindiyini bildirib:
“Üçüncü yer uğrundakı rəqibim o qədər də güclü idmançı deyil. Düzdür, arada medal qazanır. Amma onu həmişə məğlub etmişəm. Bu dəfə nisbətən çətin oldu. Çünki Olimpiadaya az qaldığından, hamı burda var gücü ilə yarışır.
Əslində bürünc medalı yüksək qiymətləndirməyim son üç il ərzində medal qazana bilməməyimlə bağlıdır. Keçirdiyim psixoloji gərginlik medal qazanmağıma imkan vermirdi. Olimpiadadan sonra çox gərgin olmuşdum. İndi bunun üzərində çalışıram ki, böyük turnirlər zamanı gərginlik yaşamayım”.
Daha sonra o, Rüstəm Orucov və Hidayət Heydərova zarafatla söz atıb: