FTB Trampın qələbəsini proqnozlaşdıran bukmeker agentliyinin rəhbərinin evini axtarıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
FTB Trampın qələbəsini proqnozlaşdıran bukmeker agentliyinin rəhbərinin evini axtarıb
ABŞ Federal Təhqiqatlar Bürosunun (FTB) agentləri noyabrın 5-də keçiriləcək prezident seçkilərində respublikaçı Donald Trampın qalib gələcəyini proqnozlaşdıran “Polymarket” bukmeker kontorunun direktoru Şeyn Koplanın mənzilində axtarış aparıblar.
Bu barədə mənbələrə istinadən The New York Post (NYP) məlumat yayıb.
Reyd zamanı Koplanın telefonu və digər elektron cihazları götürülüb. Axtarışa nəyin səbəb olduğu izah edilməyib. Lakin nəşrin mənbələri şübhələnirlər ki, bu, bukmeker kontorunun ənənəvi sorğulardan fərqli olaraq Trampın vitse-prezident Kamala Harris üzərində asan qələbəsini dəqiq proqnozlaşdırdığına görə siyasi qisas ola bilər.
“Bloomberg” də öz növbəsində bildirib ki, Ədliyyə Nazirliyinin “Polymarket”ə qarşı başlatdığı araşdırma platformanın Əmtəə Fyuçers Ticarət Komissiyası tərəfindən 2022-ci ildə tətbiq edilən qadağasına baxmayaraq ABŞ rezidentlərindən mərcləri qəbul edə bilməsi ilə bağlıdır.скачать dle 11.3

Директор букмекерского агентства, предсказавшего победу Дональда Трампа на выборах президента США, подвергся преследованиям со стороны ФБР.
Об этом сообщает газета The New York Post.
По информации издания, агенты ФБР ворвались в квартиру генерального директора букмекерского агентства Polymarket Шейна Коплана, разбудили его и потребовали отдать им для изучения смартфон и другие электронные устройства.
Источник, предоставивший NYP эти сведения, назвал случившееся "грандиозным политическим спектаклем в худшем его проявлении" и отметил, что ФБР могло обратиться за любым из изъятых предметов к адвокату 26-летнего Коплана.
О причинах рейда владельцу агентства ничего не сообщили, но собеседник издания полагает, что это было политическое возмездие за то, что Polymarket, в отличие от традиционных социологических опросов, точно предсказало легкую победу Трампа над вице-президентом Камалой Харрис.