Putin Kremldə TBMM sədri ilə görüşüb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Kremldə Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) sədri Numan Kurtulmuşla görüşüb.
Görüşün təfərrüatları açıqlanmır.
Qeyd olunub ki, Moskvada səfərdə olan N.Kurtulmuş Dövlət Dumasının sədri Vyaçeslav Volodinlə də görüşüb.
Məlumata görə, iki dövlət arasında əməkdaşlığı müzakirə edən siyasətçilər qeyd ediblər ki, Moskva ilə Ankara arasında yüksək səviyyəli etimad həm də iki ölkənin liderləri - Vladimir Putin və Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasındakı mehriban münasibətlər sayəsində mümkün olub.
Rusiya-Türkiyə münasibətləri intensiv şəkildə inkişaf edir və Ankara Moskva ilə ticarət dövriyyəsində ilk üçlükdə yer alır.скачать dle 11.3

Путин провел в Кремле встречу с председателем Великого нацсобрания Турции » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Путин провел в Кремле встречу с председателем Великого нацсобрания Турции
Президент России Владимир Путин провел в Кремле встречу с председателем Великого национального собрания (парламента) Турции Нуманом Куртулмушем.
Детали встречи пока не приводятся.
Отмечается, что Куртулмуш, находящийся с визитом в Москве, уже встретился с председателем Госдумы Вячеславом Володиным.
Согласно информации, политики обсудили сотрудничество двух государств, отметив, что высокий уровень доверия между Москвой и Анкарой стал возможен не в последнюю очередь благодаря добрым личным отношениям руководителей двух стран - Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана.
Отношения России и Турции интенсивно развиваются, Анкара входит в тройку лидеров по товарообороту с Москвой.скачать dle 11.3