Rusiya Prezidenti Vladimir Putin ölkənin Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin rəhbəri Sergey Narışkini Ermənistan ətrafında yaranmış vəziyyətlə bağlı 10 dəqiqəyə yaxın danlayıb.
Xatırladaq ki, İrəvan iyulda baş tutacaq NATO sammiti ilə bağlı öz nümayəndə heyətini Vaşinqtona göndərəcəyini təsdiqləyib.
Putin bununla bağlı hesab edir ki, Xarici Kəşfiyyat Xidməti Qafqazda qarşıya qoyulan vəzifələrin heç birinin öhdəsindən gəlmir. Və bunda, Putinin sözlərinə görə, Narışkinin öz günahı var.
Xarici kəşfiyyat rəhbəri izah etməyə çalışıb ki, Şimali Atlantika Alyansının sammiti əhəmiyyətsiz bir hadisədir.
"İndi Ermənistan bizim düşmənlərimizlə bir masa arxasında oturub. Faktiki olaraq, bu, bizim də düşmənimizdir", - deyə Putin buna cavab olaraq bildirib.
Xatırladaq k, daha əvvəl İrəvan Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatından (KTMT) çıxmaq planlarını açıqlamışdı.

Путин отчитал Нарышкина: Теперь Армения сидит за столом с нашими врагами » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Путин отчитал Нарышкина: Теперь Армения сидит за столом с нашими врагами
Президент Российской Федерации Владимир Путин около 10 минут отчитывал главу Службы внешней разведки (СВР) Сергея Нарышкина из-за ситуации вокруг Армении.
Напомним, Ереван подтвердил, что отправит свою делегацию в Вашингтон на саммит НАТО, который состоится в июле.
Глава российского государства считает в этой связи, что СВР не справляется со всеми поставленными задачами на Кавказе. И в этом, по словам Путина, есть личная вина Нарышкина.
Глава внешней разведки попытался объяснить, что саммит Североатлантического альянса - это малозначимое мероприятие. На что президент сказал: "Теперь Армения сидит за столом с нашими врагами. По сути это и наш враг".