Sürücülərin NƏZƏRİNƏ: DYP reydlərə başlayır » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Ölkə ərazisində Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə cari ilin oktyabr ayının 1-dən 31-dək respublika ərazisində "Təmiz hava" aylığı keçirəcək:
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi sözügedən tədbirlə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin sahiblərini, sürücüləri, eləcə də avtonəqliyyat müəssisələrinin rəhbərliyini istifadələrində olan avtomobillərin yanacaq sistemini saz vəziyyətdə saxlamağa, ixrac qazlarının tərkibinin normalara uyğunlaşdırılmasını təmin etməyə çağırır.
Xatırladırıq ki, ətraf mühitə atılan tullantılarda müəyyən edilmiş normadan artıq çirkləndirici maddələr olan avtomobillərin idarə edilməsinə və onların istismara buraxılmasına yol verən fiziki və hüquqi şəxslər qanunvericiliklə müəyyən edilmiş qaydada məsuliyyət daşıyırlar."скачать dle 11.3

В Азербайджане в октябре пройдет месячник "Чистый воздух" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
С 1 по 31 октября текущего года Главное управление государственной дорожной полиции (ГУ ГДП) Азербайджана совместно с Министерством экологии и природных ресурсов проведет в стране месяц "Чистого воздуха".
Как сообщили в ГУ ГДП МВД, дорожная полиция обратилась к водителям в связи с загрязнением воздуха.
В обращении ГДП призвало владельцев транспортных средств, водителей, а также руководство автотранспортных предприятий, поддерживать топливную систему автомобилей в исправном состоянии и следить за соответствием нормам выхлопа газов.
Отмечено, что физические и юридические лица, допустившие управление и ввод в эксплуатацию транспортных средств с превышением установленной нормы загрязняющих элементов в выхлопных газах, несут ответственность в соответствии с законодательством.скачать dle 11.3