Azərbaycanda Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi keçirilir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Report" xəbər verir ki, sentyabrın 30-dan oktyabrın 4-dək davam edəcək tədbir ictimaiyyətin noyabrda Bakıda keçiriləcək BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) hazırlaşdığı vaxtda iqlim gündəliyinin əsasını təşkil edəcək.
BİFH siyasət, maliyyə, ticarət, investisiya, elm, incəsənət, mədəniyyət kimi bir sıra sahələrdən vətəndaş cəmiyyətlərindən və mediadan əsas maraqlı tərəfləri bir araya gətirir.
Tədbirin rəsmi açılış mərasimində ekologiya və təbii sərvətlər naziri, COP29-un müəyyən olunmuş prezidenti Muxtar Babayev, COP29-un Yüksəksəviyyəli Çempionu Nigar Arpadarai, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, energetika naziri Pərviz Şahbazov, digər rəsmilər və xarici qonaqlar iştirak edirlər.
Rəsmi açılış mərasimindən sonra Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi müxtəlif sahələrə həsr olunan panellərlə davam edəcək.скачать dle 11.3

Cтартовала Бакинская климатическая неделя » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Баку в рамках подготовки к 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29) стартовала Неделя действий по борьбе с изменением климата (BCAW2024).
Как сообщает Report, мероприятие продлится с 30 сентября по 4 октября.
В нём принимают участие представители госучреждений, научных кругов и частного сектора, также будут организованы художественные и культурные мероприятия.
На официальном открытии присутствуют министр экологии и природных ресурсов, президент COP29 Мухтар Бабаев, лидер высокого уровня ООН по климату Нигяр Арпадараи, министр экономики Микаил Джаббаров, министр энергетики Парвиз Шахбазов, иностранные гости.
После официальной церемонии открытия Бакинская климатическая неделя продолжится различными панельными дискуссиями.скачать dle 11.3