Sabah Konstitusiya Məhkəməsi parlament seçkisinin nəticələrinin təsdiqlənməsinə baxacaq » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Sabah Konstitusiya Məhkəməsi parlament seçkisinin nəticələrinin təsdiqlənməsinə baxacaq
Sabah Konstitusiya Məhkəməsi Plenumunun iclası keçiriləcək.
APA-nın xəbərinə görə, iclasın gündəliyinə Milli Məclisə növbədənkənar seçkinin yekunlarının və nəticələrinin yoxlanılaraq təsdiq olunması daxil edilib.
Qeyd edək ki, sentyabrın 16-da Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə növbədənkənar seçkinin yekunlarının və nəticələrinin təsdiq olunması üçün müvafiq sənədləri Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim edib.
Seçki Məcəlləsinə əsasən, Konstitusiya Məhkəməsi müvafiq sənədləri aldıqdan sonra 10 gün müddətində (yoxlama prosesi tələb etdikdə, həmin müddət artırıla bilər) Milli Məclisinə seçkinin yekunlarının və nəticələrinin yoxlanılaraq təsdiq edilməsi prosesini başa çatdırmalıdır.скачать dle 11.3

Конституционный суд рассмотрит вопрос об утверждении результатов парламентских выборов » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Конституционный суд рассмотрит вопрос об утверждении результатов парламентских выборов
Завтра состоится заседание Пленума Конституционного суда.
Как передает АПА, в повестку заседания включены проверка и утверждение итогов и результатов внеочередных выборов в Милли Меджлис (ММ).
Отметим, что 16 сентября Центральная избирательная комиссия (ЦИК) представила в Конституционный суд соответствующие документы для утверждения итогов и результатов внеочередных выборов в ММ.
Согласно Избирательному кодексу, Конституционный суд должен завершить процесс проверки и утверждения итогов и результатов выборов в Милли Меджлис в течение 10 дней после получения соответствующих документов (срок может быть продлен, если этого требует процесс проверки).скачать dle 11.3